Antalya
DOLAR32.8743
EURO35.7316
ALTIN2532.0

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALANYA BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK
Abone ol

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

 

Alanya Belediyesi tarafından her yıl Dünya Temizlik Günü’nde düzenlenen farkındalık etkinliği bu yıl Bıçakçı Mahallesi girişi Dim Barajı Mevkii’nde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında onlarca kişi tarafından toplanan çöpler atık toplama kutularına atıldı.

 

Türkiye’nin her şehrinde Dünya Temizlik Günü kapsamında yapılan farkındalık etkinlikleri Alanya’da da gerçekleştirildi. Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün öncülüğünde yapılan etkinliğe Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Birim Müdürleri, Alanya’da faaliyet gösteren mavi bayraklı oteller ve eko okul projesi kapsamında yer alan okulların öğretmen ve öğrencileri ile veliler katıldı.

BIÇAKÇI MAHALLESİ DİM BARAJI MEVKİNDE ÇÖP TOPLANDI

Etkinlik kapsamında Bıçakçı Mahallesi’ne bağlı Dim Barajı Mevkii’nde bulunan çöpler katılımcılar tarafından çöp poşetlerine toplandı. Sürdürülebilir çevre olgusunu vatandaşlar arasında yaygınlaştırma, çevrenin korunması ve atık yönetimi bilincinin oluşturulması gibi pek çok önemli konuda farkındalık yaratan etkinlik kapsamında toplanan çöpler, atıktoplama kutularına dolduruldu.

YENİALP: ÇOCUKLARIMIZA ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILAMALIYIZ

Etkinliğe katılarak çalışmalara destek veren Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, atık yönetimi ve çevre bilincinin geliştirilmesi, çocuklara bu eğitimi vermek ve farkındalık oluşturmak adına etkinliğin gerçekleştirildiğini belirtti. Yenialp, “Gerçekten katılımın yoğun olduğu güzel bir etkinlik oldu. Alanya Belediyesi olarak şehrimizin dört bir yanında çalışmalarımıza devam ediyor ve temiz bir çevre için mücadele ediyoruz. Tüm katılımcılara ve bu önemli organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MAHMUTSEYDİLİ HAYIRSEVER İBRAHİM UZUN’DAN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI BAĞIŞÖnceki Haber

MAHMUTSEYDİLİ HAYIRSEVER İBRAHİM UZUN’DA...

SÖNMEZ SEÇİME HAZIRSonraki Haber

SÖNMEZ SEÇİME HAZIR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar