Antalya
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

ALANYA BELEDİYESİ’NİN OKULLARDAKİ TRAFİK EĞİTİMİ SÜRÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALANYA BELEDİYESİ’NİN OKULLARDAKİ TRAFİK EĞİTİMİ SÜRÜYOR
Abone ol

Alanya Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda Atatürk İlkokulu’nda minik öğrencilere trafik eğitimi verildi.

 

Alanya Belediyesi, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından öğrencilere yönelik verilen trafik ve ilk yardım eğitimleri sürüyor. Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerin katılımı ile yapılan eğitimler, okullarda da geniş çaplı olarak sürdürülüyor. Trafik ve İlk Yardım Haftası nedeniyle Atatürk İlkokulu’ndaki öğrencilere eğitim verildi.
 

DETAYLI ANLATIM İLE FARKINDAIK OLUŞTURULDU
 

Eğitim kapsamında öğrencilere reflektörlü ikaz yelekleri giydirildi ve hazırlanan trafik işareti levhaları verildi. Daha sonra öğrenciler hazırladıkları şiir ve kompozisyonları arkadaşlarına okudular. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Trafik Amirliği ekipleri öğrencilere trafik kuralları ile ilgili bilgiler verdiler. Araç ve yaya seyahatine uyulması gereken kurallar anlatılan öğrenciler polis ve jandarma ekiplerine merak ettikleri soruları da sordular. Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Merkezi sorumlusu Bilge Toksöz’de öğrencilere bir konuşma yaparak önemli bilgiler verdi. Toksöz, “İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden ve İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan arkadaşlarımızla bir farkındalık oluşturmak, trafikte sizlerin bilgilerini arttırmak için okulunuza misafir olduk. Dikkat etmeniz gereken beş güvenli geçiş noktanızı unutmuyorsunuz. Sizin hayatınızı kurtaracak ve daha sonra büyüdüğünüzde de hafızanızda olacak beş temel geçiş kuralını unutmuyorsunuz. Yaya geçitleri, okul geçitleri, trafik polisinin olduğu yerler, trafik ışıklarının olduğu yerler, trafik levhalarının ve ayırıcı işaretlerin olduğu yerler, bunların hiç biri yoksa mutlaka köşe başlarından karşıdan karşıya geçmek zorundasınız. Bizler eğitimde sürekliliği devam ettirmek adına, sizlerin okulu kapandığında da Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda eğitimlere devam ediyoruz. Cumartesi günleri anne baba çocuk eğitimi var. Annenizle, babanızla Trafik Eğitim Parkı’na gelerek bu eğitimleri orada alabiliyorsunuz. Okul olmadığı dönemler dahil parka her zaman gidebilirsiniz, kaydıraktan her zaman kayabilirsiniz, salıncağa her zaman binebilirsiniz ama eğitim her zaman daha da önemlidir. Onu süreklilik haline getirmeniz, alışkanlık haline getirmeniz lazım. O yüzden yaz akşamları da sizleri anne ve babalarınızla Trafik Eğitim Parkı’na bekliyoruz.” dedi.

 

Eğitimlerin ardından öğrenciler emniyet güçlerinin motosiklet ve arabalarına bindiler. Karşıdan karşıya geçme uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca tüm öğrencilere bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DOKTOR ANIL GÜLCÜ’NÜN MUAYENEHANESİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞÖnceki Haber

DOKTOR ANIL GÜLCÜ’NÜN MUAYENEHANESİNE GÖ...

ALANYA BELEDİYESİ SU VE LİF KABAĞI FİDESİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYORSonraki Haber

ALANYA BELEDİYESİ SU VE LİF KABAĞI FİDES...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar