Antalya
DOLAR18.7107
EURO20.0534
ALTIN1096.5

BAŞKAN TOKLU’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN TOKLU’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Abone ol

BAŞKAN TOKLU’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Toklu yayımladığı kutlama mesajında; “Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bizler “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurumum” düsturuyla medeniyetler inşa etmiş bir inancın mensuplarıyız. Öğrenmenin de, öğretmenin de kutsal bir görev olduğuna inanırız.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbâli açısından büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstünü yakalamak istiyorsak, bilginin önemini kavramak zorundayız.

İnsanlığın temel değerlerini kazanmış, demokrasiyi özümsemiş, adalet duygusu gelişmiş ve vicdanlı bir neslin inşası için; mesleğine yüreğini koyan, öğrencilerinin yeteneklerini fark eden, onları önemseyen öğretmenlere her zaman ihtiyacımız vardır. Biliyoruz ki öğretmenlerimiz, eğitim camiamızın binlerce neferi olarak bu ihtiyacı karşılamak adına aşkla çalışmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ülkemizin her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızda ki aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Alanya’mızda gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyor, onlara şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN ERDEM SÖZÜNÜ TUTTUÖnceki Haber

BAŞKAN ERDEM SÖZÜNÜ TUTTU

8. ALANYA DİP TEMİZ TERTEMİZ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİSonraki Haber

8. ALANYA DİP TEMİZ TERTEMİZ ETKİNLİĞİ G...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar