Etçi
Antalya
DOLAR8.6703
EURO10.3418
ALTIN495.98

Başkan Toklu;ölümler üzerinden siyaset yapmak CHP’ye yakışmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Toklu;ölümler üzerinden siyaset yapmak CHP’ye yakışmadı
Abone ol

ÖLÜMLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK SİZE YAKIŞMADI

CHP İlçe Başkanı Coşkun Kadarağ’ın dün yerel basına vermiş olduğu demeçlerde Covid-19 tedavisinde kullanılan bir sıtma ilacının yan etki nedeniyle ölümlere neden olduğu şeklinde ki açıklamaları üzerine AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu’dan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’a jet yanıt geldi.

Covid 19 tedavisi ile ilgili tedavi rehberi dahil kararların Bilim Kurulunca alındığını ifade eden Başkan Toklu, açıklamalarına şu şekilde devam etti. ‘‘Tıpta yakın zamanlardaki yaklaşımın “hastalık odaklı değil hasta odaklı tedavi” olduğunu görmekteyiz. Her hasta ayrı ve kendi genel sağlık durumu neticesinde değerlendirilmelidir. Burada da ilaç ve tedaviye karar veren hekimlerimiz elbette yarar/zarar dengesi gözetmektedirler. 
Sağlık Bakanlığımız dünya’nın hakkında hemen hiç bir özel bilgiye sahip olmadığı bu virüse karşı tedaviye yönelik klavuzlar yayımlamıştır. Bu klavuzlarda bahse konu ilaçta diğer ilaçlarla birlikte yer almaktadır.
Salgının başlangıcında Amerika Birleşik Devletleri dahil hidroksiklorokin kullanımının tedavi önerileri arasında bulunmasıyla sadece bizim klavuzlarımızda değil Dünya Sağlık Örgütünün de dökümanları arasında yer almaktaydı. Bilimin ışığında, ortak akılla  hareket edildiği aşıkardır. Buradan da anlayabileceğimiz gibi söz konusu ilacın etkileri ve yan etkileri tartışmalıdır. Elbetteki bunu tartışacak olan da bizler değiliz.

Bu derece spesifik bir konuda hükümler verecek merci CHP İlçe Başkanlığı olmamalıdır. Ölümler üzerinden Otopsi Siyaseti yapmak Sayın Karadağ’a yakışmamıştır. Bu işleri biz siyasetçiler olarak bırakalım. Asılsız iddialarla eleştiri yapıp gündem yaratmaya  çalışarak, başından beri pandemi ile fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın motivasyonlarını kıracak sözlerden de uzak duralım. Bu vesile ile de çok kıymetli Mustafa Aras hocamızı rahmetle bir kez daha anıyor, ailesine de baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Şahin ve yönetimi şehitliği ziyaret ettiÖnceki Haber

Başkan Şahin ve yönetimi şehitliği ziyar...

Selman Arıkan eski oda başkanları ve şehitlerimizin mezarını ziyaret ettiSonraki Haber

Selman Arıkan eski oda başkanları ve şeh...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar