Antalya
DOLAR20.6133
EURO22.2054
ALTIN1298.4

İKİNCİ HASTANE TEMELİ PAYALLAR’DA ATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İKİNCİ HASTANE TEMELİ PAYALLAR’DA ATILDI
Abone ol

"SÖZ UÇAR ESER KALIR" ALANYA 2. HASTANESİNE KAVUŞUYOR”
 
Payallar Mahallesine yapılacak 200 yataklı yeni Devlet Hastanesi’nin temeli bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla atıldı.
 
Türkiye son dönemde sağlık alanında ki yatırımları ile fark yaratırken Alanya’nın batı mahallelerinin en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yeni bir hastanenin de temelleri atıldı. Payallar Mahallesine yapılan 200 yataklı yeni Devlet Hastanesi bölgenin sağlık problemlerini ortadan kaldıracak. Temel atma törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Alanya protokolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı temel atma töreninde hitapta bulunan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin sağlık alanında yapmış olduğu önemli yatırımlara değindi. Söz uçar eser kalır diyen AK Parti Alanya İlçe Başkanı Yüksek Mimar Mustafa Toklu, “Birinci önceliğimiz her zaman sağlık oldu. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlık alanında ülkemize çok kaliteli eserler kazandırdık, kazandırmayada devam ediyoruz. Bugün Paylallar Mahallemizde, Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile bölgemize yeni bir hastanenin daha kazandırılıyor olmasının haklı gururunu yaşamaktayız. Türkiye, sağlık sektörüne yatırım yaparak, vatandaşların daha kaliteli ve modern sağlık hizmetlerine erişimini sağlamaktadır. Bu yatırımlar, sağlık turizminin de gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu yatırımlar, özellikle kırsal bölgelerde sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi için yapılmaktadır.
 
Söz uçar eser kalır. Bizle bazıları gibi boş vaatler ile vakit kaybetmeyeceğiz. Ülkemize kazandırdığımız, kazandıracağımız dev eser ve hizmetlerle anılmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
BAŞKAN TOKLU’DAN BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR
 
Başkan Toklu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile Alanya’nın batı bölgelerine hizmet verecek yeni bir hastanenin kazandırılmasında büyük katkısı ve girişimleri olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Toklu;
“A2 seviyesinde, 200 yataklı, 25 yoğun bakım yatak sayısı, 10 palyatif yatak sayısı ile inşa edilecek olan hastanenin oturma alanı 8.736,49 m², toplam kapalı alanı 60.472,50 m² şeklinde planlandı. Hastane; 7 ameliyathane, 67 poliklinik odası, 5 acil poliklinik odası,  endoskopi-bronkoskopi üniteleri, yanık ünitesi, 15 kişilik ayaktan kemoterapi ünitesi, uyku laboratuvarı ve diyabet merkezi ile hizmet verecektir. Bu dev eserin bölgemize kazandırılmasında büyük katkısı olan Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALANYA 2’İNCİ HASTANESİNE KAVUŞUYORÖnceki Haber

ALANYA 2’İNCİ HASTANESİNE KAVUŞUYOR

2022 YILI KESİN GELİR – GİDER BÜTÇESİ MECLİS’TE ONAYLANDI - ALANYA BELEDİYESİ’NİN BÜTÇE PERFORMANSINA MUHALEFETTEN TEŞEKKÜRSonraki Haber

2022 YILI KESİN GELİR – GİDER BÜTÇESİ ME...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar