Antalya
DOLAR8.4705
EURO10.2921
ALTIN502.04

Ocak başkanı Yavuz Uysal’ın Milliyetçiler günü mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ocak başkanı Yavuz Uysal’ın Milliyetçiler günü mesajı
Abone ol

Alanya Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Yavuz Uysal, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Uysal, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“3 Mayıs, Türklüğün Şahlanış Günüdür!

3 Mayıs 1944’te Merhum, Hüseyin Nihal Atsız’ın haklı olduğu bir hukuksal süreci milliyetçi bakış açısıyla sahiplenen milliyetçilerin Ankara Ulus meydanında toplanıp; Türk milleti için kara bir leke olan ‘Türkçülük-Turancılık’ davalarına karşı hapse mahkûm edilen Türkçülerin haklarını müdafaa etmek ve dava sürecini protesto etmek için milletimizin sokaklara döküldüğü gündür. Bu müstesna günde, Türk gençliğinin milli muhalefeti neticesinde, 165 kişi tutuklanmış; birçoğu işkence ve eziyetlere maruz kalmıştır. Yarım metrekarelik tabutluklarda, Türk milliyetçilerine yapılan işkenceler ve eziyetler, onların Türk vatanına bağlılıklarını ve sevdalarını asla azaltmamış, aksine kamçılamış ve daha da derinleştirmiştir. İşte 3 Mayıs 1944 yılında başlayan yargılama süreci ve cezaevlerinde uygulanan acı ve zulme rağmen Türk Milliyetçiliği bir fikir ve düşünce olmanın ötesinde, destansı bir harekete dönüşmüştür. Bu anlamlı gün, Türk milletine mensubiyetin onur ve şuuruna sahip, manevi ve kültürel değerleri özümsemiş Türk milliyetçileri tarafından ‘Milliyetçiler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

3 Mayıs Milliyetçiler Günü; bir bayram veya yas günü değil, Türklüğün şahlanış günüdür. Böylelikle milliyetçilik; geçmişimizde milletimizi toparlayan ve topyekün hareket etmemizi sağlayan, bugünümüzde varlığımızın ve amaçlarımızın gayesi olan, gelecek nesiller için ise şuur ve maneviyatımızın temelini oluşturan bir fikir ve düşünce hareketidir. Başta Başbuğum Alparslan Türkeş olmak üzere, Ziya Gökalp, Nihal Atsız, Mümtaz Turhan, Erol Güngör gibi, bu hareketin meşalesini yakan ve yücelten nice fikir ve siyaset adamını tekrar yâd ediyor; onların yaktığı meşalenin birer taşıcısı olma gayreti içerisinde mücadelemizi sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; 3 Mayıs 1944’ün milliyetçi kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alanya Karadenizliler derneği ihtiyaç sahiplerini unutmadıÖnceki Haber

Alanya Karadenizliler derneği ihtiyaç sa...

Alanyadan Sonra Balon Balıkları Antalya TekirovadaSonraki Haber

Alanyadan Sonra Balon Balıkları Antalya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar