Antalya
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35

SU ALTINDAKİ İSTİLACI TÜRLER MİLLİ SPORCU İLE KONUŞULDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SU ALTINDAKİ İSTİLACI TÜRLER MİLLİ SPORCU İLE KONUŞULDU
Abone ol
Alanya Belediyesi, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kapsamında “İstilacı Türlerin Ekosisteme Etkileri, Deniz Canlıları, Deniz Ekosistem Bilgileri” konulu etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu milli sporcu Müjdat Turan oldu.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kapsamında “İstilacı Türlerin Ekosisteme Etkileri, Deniz Canlıları, Deniz Ekosistem Bilgileri” konulu özel bir etkinlik düzenledi. Alanya Belediyesi Mutfak Kültür Evi’nde düzenlenen etkinliğe, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenalp, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan, Alanya Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Kerim Balıktay, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Mavi Bayrak Antalya Koordinatör Yardımcısı Ömer Keskin ve Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa katıldı. Programın konuğu Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Milli Sporcu Müjdat Turan oldu.

SERBEST DALIŞ VE BALIKÇIK KONULARI İŞLENDİ

Serbest dalış ve balıkçılık konularıyla ilgili katılımcılar ile güzel bir söyleşinin gerçekleştirildiği programda milli sporcu Turan, “Dün en çok duyduğumuz türlerden Aslan Balığı, Balon Balığı avladım. Bu türler bulundukları yerde kendisine ait olanlar dışında tüm balıkları yok edip, sadece kendisine ait bir yaşam alanı oluşturduğu gözleniyor. Benim görüşüm Aslan balığı ile mücadelede en etkili yöntem dalarak avlamak. Çünkü bu balık kaya altında saklanıyor. Ağa takılma olasılığı çok az. Balon balığına gelince, bizim gücümüzün üzerinde bir olay. Bu devlet destekli bir politika ile azaltılması gereken bir durum. Kuyruk 5 değil, 15 TL olmalı. Biz atalarımızdan bu denizleri tertemiz aldık. Gelecek nesillerimiz için yeniden o hale getirmeliyiz” diye konuştu. Söyleşinin ardından Turan’a Başkan Yardımcısı Ali Yenialp tarafından “Sevgi Hep Vardı” tablosu verildi.


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DİMÇAYI YOLU SICAK ASFALTLA KONFORLU HALE GELİYORÖnceki Haber

DİMÇAYI YOLU SICAK ASFALTLA KONFORLU HAL...

ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDUSonraki Haber

ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar