Antalya
DOLAR18.7107
EURO20.0534
ALTIN1096.5

TOKLU”KADINA YÖNELİK ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TOKLU”KADINA YÖNELİK ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR”
Abone ol

TOKLU “Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir.”

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, 25 kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne dikkat çekmek amacıyla önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Toklu, Toplumun temel yapı taşını oluşturan aile ve toplumdaki tüm fertlerin sevgi, saygı, huzur ve birlik içerisinde yaşamalarına önemli katkılar sunan kadınların tarih boyunca toplumsal hayatta her zaman sevgi ve saygı görerek önemli bir yere sahip oldukları ifade etti. Toklu yapmış olduğu açıklamada; 

“Günümüzde insanlığın en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddet, farklı görünümleriyle tüm dünyada varlığını devam ettirmektedir. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddete karşı ülkemizde etkin bir mücadele verilmektedir. Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, “Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir.” Toplumumuzda kadına yönelik şiddete, ayrımcılığa karşı; gönül birliğimiz ve sevgi dilimizle, dur demek; bu ayıbı ortadan kaldırmak hepimizin sorumluluğudur.

Dinimize, tarihimize, köklü gelenek ve göreneklerimize baktığımızda, Türk toplumunda kadına her zaman değer verildiğini görürüz. İnsanları kadın erkek diyerek sınıflandırmadan, insan olarak görmek ve insanın her şeyin en iyisine layık olduğunu bilmek ve buna göre davranmak ile kadınlarımızın hak ettikleri güzel dünyayı onlara sunabilmiş olacağız.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününün, toplumda bir farkındalık oluşturulmasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLAY GÜVENÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJIÖnceki Haber

GÜLAY GÜVENÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ALANYA BELEDİYESİ AİLE KADIN DESTEK MERKEZİ 2 YILI GERİDE BIRAKTI BİNDEN FAZLA KADINA DESTEK SAĞLANDISonraki Haber

ALANYA BELEDİYESİ AİLE KADIN DESTEK MERK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar